Mestský kúpeľ má niekoľko elektrických zariadení, ktoré musia pracovať nepretržite. Sú to obehové čerpadlá bazénov a ventilátory vzduchotechniky. Elektrinu nakupoval v sadzbe C3 a priemerný odoberaný elektrický výkon sa pohyboval okolo 40 – 41 kW. Pri tejto spotrebe dosahovali náklady na nákup elektrickej energie pomerne vysoké čiastky.
zhľadom na nutnosť zabezpečiť zásobovanie hotela Zobor teplom sa nedalo zmeniť parné médium na teplovodné. Z uvedeného dôvodu bolo potrebné skombinovať parný zdroj s teplovodnými kogeneračnými jednotkami. V parnej časti zdroja sa zachovali 2 ks kotlov PGP 100 a v teplovodnej časti sa inštalovali 2 ks kogeneračných jednotiek TEDOM Plus 22 AP o menovitom elektrickom výkone 2 x 22 kW a menovitom tepelnom výkone 2 x 45,5 kW. Teoretický bolo možné za súčasného stavu využiť teplo z KJ na ohrev bazénovej vody, na prípravu TÚV, na vykurovanie a na predohrev vratného kondenzátu. Kondenzát má však pomerne vysokú teplotu, a tak by ho bolo potrebné najskôr vychladiť v uvedených troch okruhoch spotreby. Tým by sa však z hľadiska tepelnej bilancie vzhľadom na kogeneračné jednotky nič nezmenilo a navyše by toto riešenie vyžadovalo ďalšie investície. Z perspektívneho pohľadu budú parné kotly nahradené teplovodnými a tak uvedená časť investície by zostala nevyužitá.
V súčasnosti od nábehu prevádzky zabezpečujú kogeneračné jednotky ohrev bazénu, prípravu TÚV a prípadne vykurovanie. Parné kotly slúžia ako doplnkový zdroj.
Z hľadiska vyvedenia elektrického výkonu bolo potrebné splniť pripojovacie podmienky ZSE, š.p., ktoré po niekoľkých konzultáciách a upresneniach boli pre investora prijateľné.
Na základe ekonomických prepočtov bol navrhnutý pre účely skúšobnej prevádzky nasledovný režim:
KJ budú pracovať na plný výkon 16 hodín denne počas trvania vysokého tarifu (VT) v letnom období. V zime budú pracovať 24 hodín denne okrem pravidelných servisných ošetrení. Ako optimálna bola na základe výpočtov zvolená odberová sadzba C3+C4. Na účely zistenia prípadnej dodávky do siete a jej výšky bolo nainštalované podružné meranie, na základe ktorého sa investor rozhodne, či uzavrie so ZSE, š.p. zmluvu na dodávku elektriny do siete.
Všetky prevádzkové údaje sú podrobne zaznamenávané v prevádzkových denníkoch a budú priebežne vyhodnocované. Na základe dosiahnutých prevádzkových výsledkov budú v spolupráci s investorom optimalizované režimy prevádzky s cieľom maximálne využiť ekonomické prínosy zavedenia KJ.
Stavbu ako generálny dodávateľ zabezpečovala spoločnosť Intech Slovakia, s.r.o., Bratislava.