Príklad na Slovensku:
Kogenerácia vo firme TEHOS Dolný Kubín
Dolný Kubín je malebné mestečko v centre Oravy. Rozrástlo sa rozsiahlou výstavbou v uplynulých desaťročiach. Tá so sebou priniesla aj centralizáciu vykurovania v meste. Dnes je celý systém CZT v majetku mesta spravovaný mestskou spoločnosťou TEHOS, s.r.o. Od začiatku svojej činnosti sa dôsledne venovala príprave stratégie ďalšieho rozvoja vykurovania v Dolnom Kubíne. Vypracovala podrobnú teplofikačnú štúdiu a postupne pristupuje k jej realizácii. Pri modernizácii zdrojov tepla sa začína uplatňovať aj kogenerácia. TEHOS sa rozhodol začať s kombinovanou výrobou tepla a elektriny vo svojej najmenšej kotolni, kde pustil formou Manažmentu energetickej efektívnosti kogeneračnú jednotku TEDOM Premi 22.
Rozhovor o kogenerácii v meste Bardejov
O využívaní kogeneračných jednotiek v komunálnej energetike mesta Bardejov sme sa porozprávali s Ing. Natáliou Banduričovou
Kogenerácia v kotolni firmy BYTTHERM Bánovce nad Bebravou
Mesto Bánovce nad Bebravou sa nachádza v údolí rieky Bebravy na úpätí Strážovských vrchov v nadmorskej výške 216 metrov nad morom. Leží na hlavnej spojnici medzi stredným Slovenskom a Moravou. S pričlenenými časťami má celkom 20.922 obyvateľov.